Nátěry CARBOLINE - těžba ropy a plynu

Carboline nabízí spolehlivá řešení vyvinutá na základě dlouholetých zkušeností v ropném a plynárenském průmyslu. Naše komplexní produktová řada nabízí ideální řešení pro nové výstavby i údržbu stávajících konstrukcí v náročných podmínkách kdekoliv na světě. Naše vysoce uznávané produkty jsou plně testovány a ověřovány v terénu týmem profesionálů zaměřených na potřeby těžebního průmyslu ropy a zemního plynu.

Nabízené nátěryjsou vynikající pro oblasti se stříkajícím prostředím, jako jsou zvedací nohy a ponorné trupy, nebo oblasti pro přistání lodí. Produktové řady Carboline vhodné pro ropný a plynárenský průmysl nabízejí nátěry:

• Antikorozní
  • Povrchově odolné
  • Odolné vůči vlhkosti a chemikáliím
  • Nízkoteplotní a rychle tuhnoucí
  • Odolné před extrémními povětrnostními vlivy
  • Protiskluzové (vhodné na paluby)
  • Protipožární

Nátěry vhodné pro nadvodní konstrukce

Konstrukce, jako jsou zábradlí, žebříky, jeřáby, vrtné věže, potrubí a další, čelí agresivnímu a konstantnímu ultrafialovému záření a korozivnímu prostředí plnému soli. Nátěry tak musí nabízet vynikající a spolehlivou ochranu před pronikáním vlhkosti, tvorbou koroze podvrstvy v případě narušení vrchního filmu a nepříznivým vlivům počasí. Vzhledem k vysokým nákladům na údržbu nadvodních konstrukcí je samozřejmostí dlouhodobý výkon a účinnost nátěrů.

Nátěry vhodné pro tuto oblast použití

• CARBOXANE – siloxanové vrchní nátěry odolné vůči povětrnostním vlivům a ultrafialovému záření poskytují dlouhodobé zachování barvy a lesku.
  • CARBOMASTIC – povrchově tolerantní epoxidové nátěry Carbomastic lze aplikovat na upravené ocelové podklady, a to i na vlhké povrchy. Nátěr tvrdne i při nízkých teplotách v nepříznivých podmínkách.
  • CARBOZINC – základní nátěry bohaté na zinek, které poskytují vynikající výkon v mořském prostředí, jsou odolné proti korozi podvrstvy a nabízejí dlouhou životnost.
  • CARBOGUARD – epoxidové nátěry Carboguard nabízejí vynikající chemickou odolnost a snadnou aplikaci. Vhodné k aplikaci na zinkové základní nátěry nebo přímo na ocelové povrchy.
  • CARBOTHANE – akrylové polyuretany vhodné jako vrchní nátěry poskytují dlouhodobé zachování barvy a lesku a chemickou odolnost.

Nátěry vhodné pro paluby

Protiskluzové nátěrové systémy poskytují bezpečnější pracovní podmínky v kritických oblastech, jako jsou helideky, hlavní paluby, chodníky a další.

Nátěry vhodné pro tuto oblast použití

• CARBOGUARD Non-slip Epoxies– protiskluzové epoxidové nátěry s vysokým profilem poskytují bezpečné pracovní podmínky a vynikající bariérovou ochranu a chemickou odolnost před působením olejů, slané vody, vrtného bahna a dalších chemikálií. Pevný epoxidový pojivový systém je vyztužený vločkami pro větší odolnost a bariérovou ochranu.
  • CARBOGUARD Aggregate Filled, Non-slip Epoxies – vysokoprofilové protiskluzové nátěry plněné kamenivem jsou odolné vůči silným nárazům a otěru.

Nátěry vhodné pro přílivové zóny či podmořské konstrukce

Povrchy vystavené extrémním podmínkám (nárazy a abraze) a vzdušné slané vodě, jako jsou potrubí, stoupačky, přistání člunů, trupy lodí, musí být kompatibilní s katodovou ochranou.

Nátěry vhodné pro tuto oblast použití

• CARBOGUARD (GF) Glass-Flake Epoxies – epoxidy plněné skleněnými vločkami poskytují zvýšenou pevnost filmu a vyšší odolnosti vůči abrazi a nárazům a ochranu před slanou vodou. Vhodné pro oblasti, jako jsou zvedáky, poloponorné trupy či přistávací plochy člunů.
  • CARBOGUARD Aggregate-Filled Epoxies – epoxidové nátěry s obsahem kameniva poskytují výjimečnou funkčnost a odolnost v přílivových oblastech, kde je vyžadována vysoká odolnost konstrukcí.

Nátěry vhodné pro nádrže

Na základě druhu skladovaného materiálu existuje mnoho různých požadavků a nároků na nátěry nádrží na palubách lodí. Může se jednat o nádrže určené ke skladování slané vody, vrtného bahna, odpadní vody, oleje, balastu, paliva či pitné vody. Ať už je vyžadována odolnost vůči abrazi, chemická odolnost, odolnost proti korozi nebo čistota skladovaného materiálu, nátěry Carboline poskytují dlouhodobý výkon a vysokou účinnost.

Nátěry vhodné pro tuto oblast použití

• CARBOGUARD – široká škála epoxidových nátěrových systémů, které poskytují bariérovou ochranu před působením chemikálií, před působením různých druhů vody či odpadních vod a mnoho dalších užitných vlastností
  • PHENOLINE – vysoce funkční epoxidové a modifikované epoxidové nátěry vhodné pro balastní nádrže či nádrže skladující ropu, palivo a olej.
  • PLASITE – vysoce výkonné nátěry, které byly vyvinuty pro nepřekonatelný výkon v extrémních chemických podmínkách.

Žáruvzdorné a protipožární nátěry

Epoxidové intumescentní protipožární nátěry poskytují ochranu před hydrokarbonovým a tryskavým požárem pro pobřežní konstrukce. Nátěry vytváří tvrdý, trvanlivý ochranný povrch s vysokou pevností. Žáruvzdorné a protipožární nátěry jsou vhodné pro konstrukční ocel, přepážky, podpalubí, ubikace posádky, podpěry pro potrubí, nádrže či lodě.

Nátěry vhodné pro tuto oblast použití

• PYROCLAD – mimořádně odolná protipožární ochrana na epoxidové bázi s nepřekonatelnou odolností před povětrnostními vlivy a hydrokarbonovým či tryskavým ohněm.
  • THERMO-LAG – nejúčinnější protipožární produktová řada epoxidových nátěrů na trhu s předním hodnocením v oboru.

Všechny produktové řady vhodné pro oblast těžby ropy a plynu