POPTAT INDIVIDUÁLNÍ NABÍDKU

Nátěry CARBOLINE pro lodní dopravu 

 Carboline - lodní doprava

Zkušenosti a odborné znalosti s poskytováním produktů a technické podpory v oblasti námořního průmyslu jsou pro zákazníky Carboline k nezaplacení. 

Naše komplexní produktové řady nabízí ideální řešení pro nové projekty a výstavby, a to včetně údržby lodí či aplikací ve velmi náročných podmínkách kdekoli na světě. 

Carboline nabízí ucelenou řadu: 

 • zinkových základních nátěrů
 • epoxidových antikorozních činidel 
 • vysoce výkonných vrchních nátěrů
 • nátěrů splňující standardy IMO určené pro obložení balastních nádrží 
 • přípravků proti znečištění, které mají životnost až 60 měsíců 

Jsme schopni splnit prakticky jakýkoliv požadavek námořního průmyslu díky našim vysokoteplotním nátěrům, vnitřním základním a vrchním nátěrům, povrchově odolným nátěrům a chemicky odolným nátěrům pro obložení nádrží. 

Nabízíme nátěry vhodné na kryty člunů a paluby, které jsou místem, kde dochází k hromadění tepla vlivem slunečního záření. Naše nátěry pomáhají toto hromadění tepla snižovat a tím přispívají i k ochraně nákladu. 

Antikorozní a protihnilobné nátěry jsou v námořním průmyslu klíčové. Dobré nátěrové systémy snižují náklady na čištění trupu a také snižují tření, díky čemuž dochází i k úspoře paliva.

Naše nátěry nabízejí dlouhodobou ochranu a spolehlivou účinnost v oblasti aplikací, které jsou kvůli náročným podmínkám považovány za kritické.

Kormidelny, jeřáby, vybavení, potrubí, zábradlí a paluby

Nátěry na ocel musí vytvářet účinnou bariéru a antikorozní ochranu před pronikáním vlhkosti, dlouhodobým působením ultrafialového záření a korozivním prostředím plným soli. Nátěry zároveň musí chránit podvrstvu před korozí v případě prasknutí ochranného filmu.

Nátěry vhodné pro tyto oblasti a účely použití

 • CARBOZINC – základní nátěry bohaté na zinek jsou v oblasti lodního průmyslu vysoce účinné a nabízejí vynikající odolnost proti korozi podvrstvy a dlouhou životnost.
 • CARBOCOAT – jednosložkové alkydové nátěry Carbocoat mohou sloužit jako základní a vrchní nátěry, jsou ideální pro opravy a údržbu, rychle schnou a snadno se nanáší štětcem či válečkem.
 • CARBOGUARD – epoxidové nátěry, které slouží jako chemicky odolné bariéry, se snadno aplikují, a to buď na zinkové základní nátěry či přímo na ocelové povrchy.
 • CARBOTHANE – vysoce výkonné akrylové polyuretany Carbothane jsou vrchní nátěry, které poskytují dlouhodobé zachování barvy a lesku.
 • CARBOXANE – siloxanové vrchní nátěry Carboxane jsou vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům a působení ultrafialového záření, zároveň poskytují dlouhodobé zachování barvy a lesku.
 • CARBOGUARD Non-Skid – epoxidové nátěry Carboguard nabízejí vynikající bariérovou ochranu a chemickou odolnost vůči olejům, soli a vodě. Složení těchto nátěrů zajišťuje protiskluznost povrchů, a tak vytváří bezpečné pracovní podmínky.
 • CARBOCOAT Non-Skid – jednosložkové protiskluzové nátěry poskytují optimální ochranu pro lehkou až střední zátěž. Tyto alkydové nátěry se snadno aplikují, udržují, opravují i přetírají.

Balastní nádrže, nádrže na pitnou vodu, suché prázdné nádrže, palivové nádrže a nádrže na skladování chemikálií

Na základě skladovaného materiálu existují různé nároky, které by měly nátěry nádrží splňovat. Může se jednat o odolnost vůči otěru, chemickou odolnost, odolnost proti korozi nebo vysoké nároky na čistotu skladovaného materiálu. 

Nátěry vhodné pro tyto oblasti a účely použití

 • CARBOGUARD – epoxidové nátěry Carboguard zahrnují širokou škálu bariérových nátěrů vhodných pro nádrže na uskladnění pitné vody, odpadní vody či mořské vody v případě balastních nádrží. Nátěry se snadno aplikují, a to přímo na ocelový podklad či na zinkové základní nátěry.
 • PHENOLINE – vysoce funkční epoxidové a modifikované epoxidové nátěry vhodné pro širokou škálu uskladňovaných materiálů, jako je palivo, olej či ropa.
 • CARBOMASTIC – povrchově tolerantní epoxidové nátěry Carbomastic lze aplikovat na ocelové podklady, a to i na vlhké povrchy, mohou vytvrdnout při nízkých teplotách. Nátěry je tedy možné aplikovat celoročně i za zhoršených podmínek.
 • PLASITE – vysoce výkonné nátěry, které byly vyvinuty tak, aby poskytovaly nepřekonatelný výkon v extrémních chemických podmínkách.

Všechny produktové řady vhodné pro lodní průmysl: