ALESTA

práškové barvy od společnosti Axalta (do roku 2013 známé jako DuPont)

Práškové barvy ALESTA patří mezi nejkvalitnější produkty na trhu. Jsou vyráběny z vysoce kvalitních pigmentů a pojiv. Splňují veškeré požadované vlastnosti a pravidelně prochází přísnou kontrolou jakosti. Možné je i řešení individuálních požadavků.

ZeroZinc Primer  -  prášková základní barva

Antikorozní prášková základová barva bez obsahu zinku vyžadující nízké teploty vypalování. Využívá technologii High Density Crosslinking pro vytvoření celistvé základové barvy s excelentní pružností a přilnavostí. Tento produkt je založen na vysoce výkonných epoxidových pryskyřicích a dosahuje vynikající odolnosti vůči chemikáliím a vlhkosti.

ALESTA AP  -  architektonický polyester

Produkt s vynikající odolností proti povětrnostním vlivům a vysokou stabilitou proti UV záření používaný zejména na aplikace do venkovního prostředí. Možnost úpravy pro různé povrchové efekty: struktura, kladívkový povrch, apod.. K dispozici široký rozsah barevných odstínů včetně různých stupňů lesku.

ALESTA IP  -  průmyslový polyester

Práškové barvy na bázi polyesterové pryskyřice, které jsou obzvláště známé pro jejich vynikající odolnost vůči povětrnostním vlivům. Mají dobrou stabilitu proti UV záření a mechanickou odolnost. Přizpůsobení požadavkům zákazníka.

ALESTA SD  -  super odolný

Speciálně vyvinutý pro stavebnictví a architekturu. Je vyroben z polyesteru a speciálních tvrdidel. Výborné vlastnosti v exteriéru. Vysoká odolnost vůči agresivním chemikáliím.

ALESTA EP  -  epoxi-polyester

Epoxi-polyesterové produkty poskytují vynikající ochranu proti korozi a mají vynikající mechanické vlastnosti, ale jejich nevýhodou je nízká odolnost proti UV záření. Proto jsou doporučovány do vnitřního prostředí.

ALESTA E  -  epoxid

Prášková barva na bázi epoxidové pryskyřice s antikorozními vlastnostmi. Z důvodu nízké odolnosti proti UV záření se doporučuje pro aplikaci do vnitřního prostředí. Vhodná jako základní antikorozní vrstva.

ALESTA PU  -  polyuretan

Kvalitativní nadstavba proti AP. Vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům, vysoká mechanická odolnost, vysoká stabilita proto UV záření a vysoká odolnost proti koncentrovaným chemikáliím. Snadné odstranění grafity.

ALESTA AC  -  akryl

Akrylátové práškové lakování pro náročné požadavky. Vysoká odolnost proti poškrábání u lesklých povrchů. Akrylové prášky DuPont jsou jak bezbarvé, tak v široké paletě odstínů. Nadstavba nad PU. Splňuje požadavky automobilového průmyslu.

ALESTA AM  - anti-mikrobiální

DuPont Power Coatings nabízí inovační prášek, který byl speciálně vyvinut pro boj destruktivních mikrobů na téměř jakémkoli povrchu. Alesta s antimikrobiální sloučeninou Agion s přírodními ionty stříbra chrání před bakteriemi, houbami, kvasinkami, plísní a hnilobou.

ALESTA UV  -  ultra violet

UV stabilní produkt speciálně vyvinutý pro povrchovou úpravu citlivých materiálů na povrchovou teplotu, jako jsou syntetická dřeva (např.MDF), různé plasty, stejně jako masivní kovové prvky.

ALESTA COOL

Obsahuje slunce-reflexní přísady, díky kterým například nedochází k přehřívání objektů, které jsou v tmavých barvách.

LIGNACOAT

Speciální produkt pro nátěry dřeva, jako jsou umělé překližky nebo MDF. Ideální pro designéry, výrobce stavebních prvků (lišty, rámy,..), nábytku, TV a HI-FI komponentů. Nízká vypalovací teplota.

SUBLICOAT

Má vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům při zachování stálého lesku. Aplikace metodou sublimace. Imitace dřeva, betonu a jiných motivů.